Blog

Blog Yazıları
Yeni Başlayanlar İçin Sosyal Medya

Yeni Başlayanlar İçin Sosyal Medya

Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Dünya geneline bakacak olursak, 4 milyara yakın insan sosyal medya hesabına sahip ve bu kullanıcıların yarısından fazlası hesaplarını her gün kontrol ediyor. Gelin sizlere hesaplarınızın daha fazla etkileşim alması için gereken detayları anlatalım.

Hikaye (Story) Kullanımı

Hikaye sistemi Snapchat uygulaması ile başlamıştı. Daha sonra Instagram, Whatsapp ve devamında Youtube ‘a da gelerek bir trende dönüştü. Hikayeler sadece belli bir süre göründüğü için insanlar arasında da çok popüler. Etkileşimlerinizi artırmak için aktif olarak hikaye kullanmaktan kaçınmayın. Özgün olmayı ve spam yapmamayı unutmayın!

Aktif Ol

Haftada en az 3-4 paylaşım yapmanız, aktifliğinizi göstermek için yeterli bir sayı. Takipçi kaybetmemek için aktiflik çok ama çok önemli. İstatistiklere sabah saat 10-11 arası sosyal medya hesaplarının en çok ziyaret edildiği saatler olduğunu gösteriyor. Doğal olarak paylaşımlarınızı bu saatlerde yaparsanız, etkileşim o kadar yüksek olur!

Yeniliklere Açık Ol

Sosyal medyada her geçen gün hatta saat yeni bir akım oluşmakta. Bu akımları ve trendleri takip ederseniz, etkileşiminiz o kadar fazla olacaktır. Takipçilerinizin paylaştığı sayfalara göz atın, mutlaka yeniliklerden haberdar olun.

Author: