Blog

Blog Yazıları
Sosyal Medya Başarısı için 5 Güçlü Strateji

Sosyal Medya Başarısı için 5 Güçlü Strateji

#AktifOl

Hesabının bir bot gibi görünmemesi için aktiflik ve sosyallik şart. Adı üstünde “sosyal” medya. Özgün, ilgi çekici gönderiler ve hikayeler paylaştıkça insanlarla olan etkileşiminiz artacaktır.

#MecralarıAyır

Her sosyal medya mecrasının farklı talepleri vardır ve özel içerik ister. Örneğin Instagram hızlıca anlaşılabilecek görsel bir içeriğe, Linkedin’in ise keskin ve iş odaklı bir içeriğe ihtiyacı var. İçeriklerinizi uygun mecralara ayırarak, potansiyel müşterilerinizin beklentilerini karşılayabilirsiniz.

# MüşterilereOdaklan

Müşteri etkileşimini daima önceliğiniz haline getirmelisiniz. Başarılı bir sosyal medya kanalı yürütmek için tek bir müşteri yorumunu(iyi/kötü) cevapsız bırakmamanız gerekir.

#İstatistikTut

Hangi içeriğin en çok tıklama veya paylaşım aldığını görmenize izin veren bit.ly, Google Analytics ve Buffer gibi bir çok site bulunuyor. Bu araçları kullanarak istatistik tutarsanız, hatalarınızı ve başarılarınızı görme şansınız olacaktır.

#RakipAnaliziYap

Her zaman rakiplerinizin ne yaptığını kontrol edin. Buna zaman ayırdığınızda, onlar için neyin işe yarayıp yaramadığını değerlendirebilirsiniz. Ardından bu başarıları kendi kampanyalarınız için bir şablon olarak kullanabilirsiniz.

Author: