Blog

Blog Yazıları
Koronavirüs (COVID-19) Salgınını Anlık Takip Edin

Koronavirüs (COVID-19) Salgınını Anlık Takip Edin

Koronavirüs ile ilgili güncel verilerin takip edildiği interaktif haritalara bir yenisi daha eklendi. ABD’li teknoloji devi Microsoft’un yayınladığı harita ile toplam vakalar, tedavi edilen hasta sayıları ve ölümler ülke bazlı olarak ve Türkçe arayüz üzerinden takip edilebiliyor.

Koronavirüs salgını ile birlikte virüsün hangi ülkelerde hangi hızla yayıldığını, kaç resmi vakanın bildirilip, kaç ölümün meydana geldiği tüm dünyanın en çok takip ettiği konu haline geldi. Bu soruların cevabı için de birçok interaktif harita geliştirildi.

Virüsün dünya genelinde yayılmasını izlemek için şu ana kadar en çok kullanılan harita da ABD’li Johns Hopkins Üniversitesi yayınladığı harita oldu. Johns Hopkins Üniversitesi’nin koronavirüs (COVID-19) vaka ve ölüm istatistiklerini küresel ölçekte gerçek zamanlı izlediği haritaya bir yenisi eklendi.

TÜRKÇE OLARAK HİZMET VERİYOR

Aktif vakalar, iyileşenler ve ölüm verilerinini ülke bazlı olarak sunulduğu haritanın oluşturulmasında Dünya Sağlık Örgütü, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi ve Wikipedia’daki onaylanmış kaynaklardan derlenen veriler kullanılıyor.

Haritaya ulaşmak için tıklayınız.

Author: